Czym jest Woda Organiczna?

Człowiek latami traci zdrowie na rzecz zarabiania pieniędzy.  Następnie, wydaje wszystkie zarobione pieniądze na odzyskanie utraconego zdrowia. Czy taki człowiek będzie mógł w ogóle skonsumować owoce swojej pracy?

Produkty organiczne i nieorganiczne

Co właściwie oznacza określenie „organiczny” i „nieorganiczny”?

Dlaczego jest tak ważne jest posiadanie w swoim domu, mieszkaniu zestawu do Nano Filtracji Aktywnej Wolnej Wody Organicznej?

Człowiek jest organizmem organicznym, więc powinien jeść i pić wszystko to, co jest organiczne i naturalne!

„Nieorganiczny” oznacza zawaranie agresywnej chemii!

W przypadku, gdy człowiek spożywa pokarmy nieorganiczne, pije wodę nieorganiczną jego organizm organiczny ulega procesowi biodegradacji, w czasie następuje przewaga substancji nieorganicznych rakotwórczych.

Tkanka, błona komórkowa (mózg komórki) i inne organy i narządy ulegają procesowi mutacji. Wspomagane jest to dodatkowo przez odwodnienie organizmu.  Neurony, nowe szlaki neuronowe , płyny neuro przekaźnikowe, zwarcia między izolatorami synapsów (impulsy), przekazują błędne informacje pozyskaną z wirusa substancji nieorganicznych (wirus to zamknięta obca informacja genetyczna) wprowadzając do biosystemu i zaczyna się proces apoptozy, przeistaczania się zdrowej organicznej tkanki, komórki w tak zwany nowy twór, przez osoby żerujące na niewiedzy Człowieka  nazywane Rakiem lub Nowotworem.

Kiedy w czas dociera  świadomość  Człowiek  jak najbardziej może uzdrowić swój organizm z wszelkich chorób przewlekłych i innych np. niesprawność ruchowa palców u rąk, niesprawne nogi, itd. które w okresie swojej niewiedzy, braku umiaru i uwagi nabył.

Dla człowieka, dla którego ważniejsze w życiu są iluzoryczne , krótko trwałe przyjemności , po za jego stanem zdrowotnym organizmu i psychiki, generalnie kończy się przykrym doświadczeniem, przeżycia pewnego okresu swojego życia w pampersie po udarze /zawale czy też na wózku inwalidzkim.

Organiczne, Nieorganiczne, Syntetyczne, Mineralne, Naturalne, w pełni Naturalne… Co właściwie oznaczają te terminy i dlaczego przynajmniej niektóre z nich spotykamy na każdym kroku, są one używane właściwie jak się komu podoba?

Konsumentów wprowadza to w błąd, a skomplikowane przepisy prawne czy też  agencje reklamowe niestety nie pomagają w ich wyjaśnieniu, raczej wręcz przeciwnie.

Żywność organiczna to stosunkowo nowy termin w branży spożywczej i jak łatwo można się domyślić, że ten rodzaj żywności staje się obecnie coraz bardziej doceniany i ważny dla  naszego zdrowia.

Ale odłóżmy to teraz na bok i sprawdźmy właściwe znaczenie tych terminów oraz ich znaczenie z punktu widzenia wody, roślin i systemów uprawnych.

Produkt Organiczny

Z punktu widzenia fizyko-chemicznego to substancje, które w swoich molekułach zawierają węgiel (za wyjątkiem węglanów i cyjanku).  Substancje organiczne są pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Termin ten może również oznaczać wiele innych rzeczy, od elementów organizmu aż do sposobu uprawy.

W niektórych krajach terminem organiczny nazywa się nawet podstawowe przepisy prawa.  Luźno tłumacząc oznacza to dobry (o ile nie odnosi się do którejś z części organizmu w takim przypadku mowa o rodzaju choroby lub rodzaju ustawy, o ile zostanie naruszona).

Organiczny nie musi być koniecznie pochodzenia naturalnego.

Np. woda uzyskana metodą oczyszczania w technologii systemu Nano filtracji jest aktywną wolną wodą organiczną dlatego, że z molekuł  zostały usunięte  substancje pochodzenia nieorganicznego, wymienione np. w książce pt. „Rakotwórcza Woda” autorstwa  dr inż. Barbary Mikołajczak.

 

Produkt Nieorganiczny – agresywna chemia.

Jest to proste – jest to przeciwieństwo produktu organicznego. Patrz mineralny. Ponownie trzeba podkreślić, że nieorganiczny nie musi bezwarunkowo oznaczać pochodzenia naturalnego.

 

Syntetyczny

„Syntetycznie” oznacza, że coś nie powstało drogą naturalną, bez wykorzystania naturalnych cech organizmów, które w drodze ewolucji natura ukształtowała do ich replikacji, wzrostu itd. Posiłkując się m.in. metodami inżynierii genetycznej, tkankowej, naukowcy na świecie już teraz są w stanie wytwarzać w laboratoriach coś, co przypomina tkankę mięśniową. Jest to możliwe.

Wyprodukowany przez człowieka, bardziej precyzyjnie w żadnym wypadku naturalny: sztuczny, nieorganiczny lub nienaturalny.

Żywność syntetyczna zawierająca wiele syntetycznie przetworzonych składników oraz związków niewystępujących w przyrodzie. Przykładem mogą być popularne zupy instant z makaronem oraz dania bez gotowania. Zawierają one różne związki, np. glutaminian sodu a także suszone i przetworzone surowce, jak skrobia modyfikowana. Żywność syntetyczną potocznie nazywa się sztuczną, co znajduje odzwierciedlenie w nazwach produktów np. miód sztuczny. Żywność syntetyczna nie jest korzystna dla zdrowia.

  1. łączący w jedną całość lub obejmujący całość z pominięciem szczegółów czegoś.
  2. będący jednolitą całością złożoną z różnych elementów
  3. otrzymywany sztucznie w wyniku syntezy chemicznej
  4. oleje syntetyczne, ciekłe substancje wielkocząsteczkowe (polimery o stosunkowo małej masie cząsteczkowej);

Naukowcy wyprodukowali syntetyczną żywność – ale nieprędko będziemy mogli ją jeść.

Od lat w świecie nauki pojawiają się pomysły wyprodukowania żywności „w laboratorium”. Zaliczyć do nich można np. hodowlę tkanki mięśniowej in vitro, z próbki pobranej z mięśnia krowy. Pojawiają się także metody izolowania z roślin preparatów białkowych, z których później próbuje się formować coś, co przypomina mięso. Zdaniem specjalistów, tego typu żywność raczej nieprędko pojawi się na naszych talerzach.

 

Naturalny

Występujący w przyrodzie lub produkowany przez naturę. Definicja słownikowa zajmuje kolejne dziesięć stron i obejmuje między innymi kolor, który opisuje się jako żółto-szary do jasno pomarańczowo-żółtego  (jak coś takiego może być naturalne?)

Dla nas naturalny oznacza przede wszystkim, że nie został wyprodukowany przez człowieka, ale został zebrany lub stworzony przez naturę. Powinno się zawsze mówić rzeczy naturalne, ale w praktyce zależy to od tego, czyją definicję wykorzystamy.

 

Mineralny

Dotyczący soli nieorganicznych, np. soli sodu, potasu, wapnia, chloranów, fosforanów, sulfatów itp. Substancje te oznacza się w ten sposób, ponieważ wcześniej były uzyskiwane przy wydobywaniu minerałów ( kruszone , mielone skały). Nie muszą być koniecznie pochodzenia naturalnego.

 

Poniższy film przedstawia nam drogę, którą pokonuje woda oraz co takiego dzieje się podczas jej podróży na odcinku chmura – kran:

A oto wypowiedź eksperta – naturopaty Stanisława Olszewskiego w wywiadzie dla NTV, dotycząca jakości wody i zaleceń do stosowania wody o konkretnych parametrach REDOX oraz stopniu jej zmineralizowania:

http://www.youtube.com/watch?v=cGfZ9HEckLY&t=25m55s

https://niezaleznatelewizja.pl/index.php/aiovg_videos/rownowaga-kwasowo-zasadowa-stanislaw-olszewski/

W kolejnym materiale filmowym, prof. Maciej Adamski przybliża zagadnienie wody, jej cząsteczki, budowy oraz, co bardzo ważne, odpowiada na pytanie jaka woda jest dla organizmu zdrowa i niezbędna:

Kolejny ciekawy wykład prof. Macieja Adamskiego, dotyczący wielu zagadnień związanych z tematem wody:

Fragment filmu dotyczący wpływu NanoWody Red-Ox na poprawę wyników badanej żywej kropli krwi:

https://www.youtube.com/watch?v=5QrtlWJHi2I&feature=youtu.be